Oliveri ST-BL1561 OF - Santorini Black Grande Bowl Topmount Sink
Regular price
$1,138.00
Sale price$1,765.00
SKU: ST-BL1561
Regular price
$1,138.00
Sale price$1,765.00you save $627.00
Santorini sinks are scratch resistant, impact resistant and heat resistant moulded granite.
| Construction | Moulded granite |
|---|---|
| Material | 80% granite and quartz particles and 20% acrylic |
| Installation | Topmount |
| Sink size | 600W x 510H mm |
| Number of bowls | 1 |
| Bowl Size(s) |
530W x 405H x 200D mm |
| Fixings | Topmount clips supplied |
| Cut out template | 580 x 480 mm |
| Weight | 12kg |
| Min cabinet size | 600mm |
| Tap Holes | 1 tap hole only |
| Waste fittings | 1 x 90mm covered basket waste included |
| Overflow | Yes |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty Page) |
Oliveri ST-BL1561 OF - Santorini Black Grande Bowl Topmount Sink
$1,138.00$1,765.00