Oliveri PR1263U - Professional Butler Series Double Bowl Sink With Apron
Regular price
$1,545.00
Sale price$2,738.00
SKU: PR1263U
Regular price
$1,545.00
Sale price$2,738.00you save $1,193.00
The Professional Butler Series Double Bowl Undermount Sink comes with two (2) included Professional Series Standard Bowl Protectors.
| Construction | Fabricated with 10mm radius corners, Softtone® and soundproofing. |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 stainless steel (1.5mm thick) |
| Installation | Undermount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Undermount clips supplied only |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 21kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Tap Holes | N/A |
| Waste fittings | 2 x 90mm square basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 920 x 575 x 290 mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty Page) |
Oliveri PR1263U - Professional Butler Series Double Bowl Sink With Apron
$1,545.00$2,738.00