Oliveri SN1030U + SN1020U - Sonetto Standard Bowl Undermount Sink & Skinny Bowl Undermount Sink
Regular price
$1,095.00
Sale price$1,395.00
SKU: SN1030U + SN1020U
Regular price
$1,095.00
Sale price$1,395.00you save $300.00
Combining the Sonetto Standard Bowl Undermount Sink & Skinny Bowl Undermount Sink is a great way to create a custom sink space in your kitchen. This combination provides a 30L bowl along side a 16L bowl and is suitable for a solid surface bench top.
| Construction | Fabricated with 25mm radius corners, Softtone and soundproofing. |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel (1.2mm thick) |
| Installation | Undermount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Undermount clips supplied |
| Weight | Refer to individual sink's product page |
| Min cabinet size | 500mm |
| Tap Holes | n/a |
| Waste fittings | 1 x 90mm basket waste included with each sink |
| Overflow | Not available |
| Carton size | Refer to individual sink's product page |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service & Warranty Page) |
Oliveri SN1030U + SN1020U - Sonetto Standard Bowl Undermount Sink & Skinny Bowl Undermount Sink
$1,095.00$1,395.00