Ultraform Single Bowl Sink With Double Drainer
Regular price
$490.50
Sale price$575.00
SKU: UF16 1TH
Regular price
$490.50
Sale price$575.00you save $84.50
| Construction | 2 piece, bowls & drainer seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Topmount |
| Number of bowls | 1 |
| Fixings | Adjustable clips and sealing foam supplied |
| Cut out template | 1160 x 450 x 15mm radius |
| Weight | 7.5kg |
| Min cabinet size | 500mm |
| Tap Holes | Available 0 to 3 tap hole (specify when ordering) |
| Waste fittings | 1 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 1190 x 480 x 170mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
| Extra wide | No |
Ultraform Single Bowl Sink With Double Drainer
$490.50$575.00