Nu-Petite Double Bowl Topmount Sink
Regular price
$1,021.50
Sale price$1,198.00
SKU: NP663 1TH
Regular price
$1,021.50
Sale price$1,198.00you save $176.50
| Construction | 2 piece, bowls & rim seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Adjustable clips and sealing foam supplied |
| Cut out template | 855 x 480 x 15mm radius |
| Weight | 12.0kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Tap Holes | Available 1 tap hole only |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket wastes included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 1043 x 607 x 292mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
| Extra wide | No |
Nu-Petite Double Bowl Topmount Sink
$1,021.50$1,198.00