Nu-Petite Main & 5-Side Bowl Undermount Sink
Regular price
$1,026.00
Sale price$1,203.00
SKU: NP63U
Regular price
$1,026.00
Sale price$1,203.00you save $177.00
| Construction | 2 piece, bowls & rim seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Undermount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | n/a |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 12.0kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Tap Holes | n/a |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket wastes included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 1043 x 607 x 292mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
| Extra wide | No |
Nu-Petite Main & 5-Side Bowl Undermount Sink
$1,026.00$1,203.00