Petite Single Bowl Sink With Drainer
Regular price
$535.50
Sale price$628.00
SKU: PE321 1TH
Regular price
$535.50
Sale price$628.00you save $92.50
| Construction | 2 piece, bowl & drainer seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Topmount |
| Number of bowls | 1 |
| Fixings | Adjustable clips and sealing foam supplied |
| Cut out template | 750 x 460 x 95mm radius |
| Weight | 5.5kg |
| Min cabinet size | 500mm |
| Tap Holes | Available 1 tap hole only |
| Waste fittings | 1 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 780 x 490 x 200mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
| Extra wide | No |
Petite Single Bowl Sink With Drainer
$535.50$628.00