Endeavour Double Bowl Universal Sink
Regular price
$324.00
Sale price$392.00
SKU: EE23TU 1TH
Regular price
$324.00
Sale price$392.00you save $68.00
| Construction | 2 piece, bowls & rim seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | N/A |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 7kg |
| Min cabinet size | 800mm |
| Tap Holes | Available 1 tap hole only |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Special order option available |
| Carton size | 878 x 575 x 226mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty Page) |
Endeavour Double Bowl Universal Sink
$324.00$392.00