Oliveri - Flinders Single Bowl Sink with Drainer
Regular price
$481.50
Sale price$581.00
SKU: FL121 1TH
Regular price
$481.50
Sale price$581.00you save $99.50
| Construction | 2 piece, bowl & drainer seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Topmount |
| Sink size | 770W x 480H mm |
| Number of bowls | 1 |
| Bowl Size(s) |
330W x 400H x 180D mm / 21L |
| Fixings | Adjustable clips and sealing foam supplied |
| Cut out template | 750 x 460 x 15mm radius |
| Weight | 5.5kg |
| Min cabinet size | 500 mm |
| Tap Holes | Available 0 or 1 tap hole (specify when ordering) |
| Waste fittings | 1 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 830 x 540 x 240 mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
Oliveri - Flinders Single Bowl Sink with Drainer
$481.50$581.00