Diaz Single Bowl Sink With Double Drainer
Regular price
$576.00
Sale price$695.00
SKU: DZ133 1TH
Regular price
$576.00
Sale price$695.00you save $119.00
| Construction | 2 piece, bowl & drainer seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Topmount |
| Number of bowls | 1 |
| Fixings | Adjustable clips and sealing foam supplied |
| Cut out template | 1060 x 460 x 15mm radius |
| Weight | 8.0kg |
| Min cabinet size | 500mm |
| Tap Holes | Available 0 to 3 tap hole (specify when ordering) |
| Waste fittings | 1 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Carton size | 1260 x 560 x 240 mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty page) |
Diaz Single Bowl Sink With Double Drainer
$576.00$695.00