Oliveri DZ23TU 1TH - Diaz Stainless Steel Double Bowl Universal Sink
Regular price
$549.00
Sale price$810.00
SKU: DZ23TU 1TH
Regular price
$549.00
Sale price$810.00you save $261.00
| Construction | 2 piece, bowls & rim seam welded |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 polished stainless steel (0.8mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | N/A |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 9kg |
| Min cabinet size | 800mm |
| Tap Holes | Available 1 tap hole only |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Special order option available |
| Carton size | 830 x 540 x 240 mm |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to Service and Warranty Page) |
Oliveri DZ23TU 1TH - Diaz Stainless Steel Double Bowl Universal Sink
$549.00$810.00